Прессшпан что это
Перейти к содержимому

Прессшпан что это

прессшпан

прессшпан — Уплотненный прочный лощеный картон, иногда лакированный, применяемый в полиграфическом и электротехническом производстве. [ГОСТ 17926 80] Тематики бумага и картон EN pressboardpressing boardpresspahn DE PreßkartonPreßspan FR presspahn … Справочник технического переводчика

Прессшпан — (от нем. prebspan букв. прессованная щепка) хорошо лощенный, сильно спрессованный и слегка проклееный картон. П. применяется главным образом для изготовления цельнокартонных переплетных крышек … Реклама и полиграфия

ПРЕССШПАН — сильно прессованный с глянцевой поверхностью картон, применяемый для книжных переплётов, оболочек, блокнотов и т.д.; высокосортный П. (электрошпан) используют как изоляционный материал в электротехнике … Большая политехническая энциклопедия

прессшпан — 3.3.181 прессшпан: Сильно уплотненный, твердый, лощеный, каландрированный прессованный картон. Источник: ГОСТ Р 53636 2009: Целлюлоза, бумага, картон. Термины и определения оригинал документа … Словарь-справочник терминов нормативно-технической документации

ПРЕССШПАН, АНГЛИЙСКИЙ КАРТОН — глянцевитый картон. П., пропитанный изолирующими веществами, употребляется как изоляционный материал при построении электрических машин и аппаратов. Самойлов К. И. Морской словарь. М. Л.: Государственное Военно морское Издательство НКВМФ Союза… … Морской словарь

Прессшпан — м. Сильно прессованный и лощеный картон, употребляющийся в качестве изоляционного материала, а также идущий на изготовление переплетов, папок, коробок и т.п. Толковый словарь Ефремовой. Т. Ф. Ефремова. 2000 … Современный толковый словарь русского языка Ефремовой

прессшпан — прессшпан, прессшпаны, прессшпана, прессшпанов, прессшпану, прессшпанам, прессшпан, прессшпаны, прессшпаном, прессшпанами, прессшпане, прессшпанах (Источник: «Полная акцентуированная парадигма по А. А. Зализняку») … Формы слов

прессшпан — прессшп ан, а … Русский орфографический словарь

Значение слова «прессшпан»

1. сильно прессованный и лощеный картон, употребляющийся в качестве изоляционного материала, а также идущий на изготовление переплетов, папок, коробок и т. п. ◆ Прежде всего изготовляются два остова катушек трансформатора. Как уже неоднократно указывалось, материалом для их изготовления может служить плотный картон или прессшпан. М. Семенов, «Усилитель «Пуш-пул»», 1927 г. // «Радио Всем» (цитата из НКРЯ)

Делаем Карту слов лучше вместе

/>Привет! Меня зовут Лампобот, я компьютерная программа, которая помогает делать Карту слов. Я отлично умею считать, но пока плохо понимаю, как устроен ваш мир. Помоги мне разобраться!

Спасибо! Я стал чуточку лучше понимать мир эмоций.

Вопрос: рассёдланный — это что-то нейтральное, положительное или отрицательное?

Електрокартон або пресшпан: характеристики, властивості, марки і застосування

Електрокартон або пресшпан: характеристики, властивості, марки і застосування 25 березня 2020

Електротехнічний або електроізоляційний картон – це різновид діелектричних матеріалів, який, нарівні і в поєднанні з іншими, активно використовується для електроізоляції деталей електричних машин і приладів. Конструктивно він являє собою спресовані листи картону з поєднання бавовняної та сульфатної целюлози. Така суміш зводить нанівець струмопровідні властивості матеріалу. Для його виробництва використовується небеленое сировину з хвойних дерев, що надає кінцевому продукту, электрокартону листовому або рулонному, горіховий відтінок. Альтернативне назва технічного електроізоляційного картону – пресшпан.

Властивості пресшпану

Передусім розглянемо основні властивості пресшпану. Варто відзначити, що існує ряд марок цього матеріалу, властивості яких змінюються і доповнюються в залежності від способу виготовлення.

Однак, в цілому можна представити список характеристик, властивих всім маркам в тій чи іншій мірі:

  • діелектричні властивості при роботі з напругою до 1000 Вольт;
  • товщина листів: від 0,1 міліметрів до 8,0 міліметрів;
  • теплостійкість: робоча температура досягає 90 — 105 градусів за Цельсієм, в залежності від марки;
  • висока щільність в межах 90 — 1,35 г/см3. Діапазон змінюється в залежності від марки і товщини листа;
  • стійкість до поверхневих розрядів;
  • підвищена міцність;
  • висока стійкість до зношування;
  • стійкість до трансформаторному маслу і т. п.

електрокартон ев фото

Цифрові характеристики електрокартону залежать від його марки, а марка, у свою чергу, класифікується за ГОСТ залежно від складу матеріалу, способу його виробництва та обробки.

Марки електроізоляційного картону серії ЕВ

Далі ми розглянемо основні і найбільш відомі марки електротехнічного картону.

Марки пресшпану поділяються на два класу.

До першого відносять ті, які використовують в середовищі, заповненої повітрям при температурі до 90 градусів за Цельсієм. Наведені нижче марки отримали найбільше поширення саме як електроізоляційний матеріал.

  1. Марка ЕВ. Фізично являє собою гладкий лист або рулон кольору світлого горіха. Виготовляється з стапроцентного сульфатного хвойного целюлозної сировини або сульфатної целюлози в поєднанні з бавовняною целюлозою або текстильним волокном. Використовується для виготовлення діелектричних прокладок, трансформаторних апаратів, масок для зварювання, тракторних електричних деталей і навіть виробництва кравецьких лекал.
  2. Марка ЕОТ. Склад цього матеріалу включає не менше 30 відсотків бавовняної целюлози або тканинного волокна. Рулони цього матеріалу використовуються для виробництва ізоляційних елементів в електромашин і трансформаторах.
  3. Марка ЕВС. Рулони електрокартону такого типу використовуються для виробництва деталей пазової ізоляції автомобільної і тракторної електричної апаратури, електроустаткування.
  4. Марка ЕКС. Проводиться методом склеювання полумилиметровых аркушів картону ЕВ. Випускається в листах товщиною 1, 1,5 і 2 мм і підвищеної щільності 2 г/см3. Використовується для загальних цілей електроізоляції.
  5. Марка ЭВТНП. Виготовляється з стандартного сировини, але напрацьовується каландрированным, вальцювальним способом. Завдяки підвищеній зносостійкості отримав найбільше поширення в швейному справі як матеріал для виробництва лекал.

Марки електроізоляційного картону: А, Б, В, Г

пресшпан фото

Наведені нижче марки пресшпану класифікують електроізоляційний матеріал, який використовується в деталях з трансформаторним маслом і експлуатуються при температурі до 105 градусів за Цельсієм.

  1. Марка А. Отримала поширення в якості діелектричної основи для електричних приладів і трансформаторів, експлуатованих під напругою до 750 кВ;
  2. Марка Б. Діелектрик для електрообладнання, що експлуатується під напругою до 220 кВ, а також для елементів ярмовой і зрівняльної електроізоляції. Також матеріал даному марки нерідко використовується при виробництві взуття (наприклад, для устілок і задників);
  3. Марка Ст. Дуже щільний (1,10 — 1,35 г/см3) пресшпан малої стисливості, який володіє значною електричною міцністю. Може використовуватися для виробництва склеєного картону і склеєних деталей.
  4. Марка Р. Матеріал середньої щільності (0,90–1,15), товщина 0,5 мм
  5. Марка АМ. Відрізняється підвищеною стійкістю до поверхневих розрядів. Використовується для виробництва елементів основної ізоляції високовольтних трансформаторних машин і апаратів, які працюють під напругою 750 кВ і вище.

Застосування електроізоляційного картону як діелектричного матеріалу

електрокартон фото

Електрокартон використовується самим різних чином у багатьох промислових і непромислових сферах. Варто зазначити, що нерідко про діелектричних свосвах цього матеріалу попросты забувають, исползуя його в якості стандартного пакувального та конструкційного матеріалу як звичайний картон.

Однак, пресшпан, все ж картон не звичайний. Він відноситься до групи діелектричних матеріалів, які забезпечують стійкість до займання, ізолюють струмопровідні елементи і зберігають машини, апарати і прилади в электробезопасном стані.

Так, матеріал активно використовується для виробництва електрообладнання у важкій промисловості для виробництва:

  • генераторів;
  • трансформаторів;
  • конденсаторів та іншого обладнання.

З використання електрокартону виробляються діелектричні деталі для стартерів та іншого подібного електричного обладнання, яке використовується в повітряному середовищі і в трансформаторному маслі.

Кроме того, электроизоляционный картон используется при производстве защитных масок для мастеров, работающих с сварочным аппаратом, слесарным станком и другим электрооборудованием. Не смотря на бумажное основание, данный материал отличается особой стойкостью к горению (сравнимой, например, с текстолитом).

Применение прессшпана в швейном производстве

Листы и рулоны электрокартона толщиной от 0,1 до 0,5 мм применяются для изготовления швейных шаблонов разного назначения ( в зависимости от толщины). Также из этого материала изготавливают армирующие элементы для одежды, обуви и аксессуаров:

  • для козирків головних уборів;
  • задники і устілки взуття;
  • для телефонних чохлів,
  • для ременів, рюкзаків, сумок.

Електрокартон, на відміну від пластику, краще тримає форму, менше деформується при згині і переносить прання.

Електрокартон в меблевому виробництві

Матеріал товщиною 2 — 3 мм отримав широке застосування для обшивки каркасів підлокітників і спинок м’яких меблів. Поверх шару електрокартону набивається м’яка підкладка і робиться оббивка. Він справляється із завданням не гірше ДСП, а важить при цьому менше.

Застосування в канцелярському виробництві та дизайні

Пресшпан нерідко використовується в канцелярському виробництві при виготовленні папок, книжкових обкладинок, архівних коробів, записників і т. д.

Також з пресшпану робляться деякі крафтовые і заводські дизайн-об’єкти. Наприклад, конструкторні люстри і світильники типу турбіни.

Электрокартон, прессшпан и все о нем

В данной статье будет освещена такая тема, как материалы для легкой промышленности, а именно — бумажно-целлюлозное производство (бумага, технические виды картона, сферы их применения и тому подобное). Итак, сильно распространенным в наше время продуктом данной отрасли является электрокартон, также известный в промышленных кругах как прессшпан. Технические показатели его варьируются от марки к марке, предоставляя большой выбор для потребителей, которым развязаны руки использовать его куда угодно — от швейного производства до мебельной промышленности. Насчет последнего возникает вопрос — а куда нужен электрокартон мебельщикам то? Ответ кроется не так далеко — картон для мебели используется для изготовления спинок диванов и кресел, укрепления последних, а также изготовления подлокотников. Порой мы даже не задумываемся, что в мебели, используемой ежедневно в быту, применяется данный материал.

Картон для лекал используется при изготовлении выкроек и трафаретов, из которых шьют всем нам одежду и изготавливают различные элементы декора и интерьера. Тут применяются самые разные марки электрокартона — в основном картон ЭВ и картон ЭВТНП, меняется также их толщина и свойства, в зависимости от надобности. Миллиметраж варьируется от 0.5мм листов до 2.5мм, из которых изготавливаются самые крепкие лекала, выдерживающие ежедневное использование, ведь швейники так не любят истрепанные края этих изделий. Вообще, при изготовлении трафаретов важную роль играет такое свойство картона как его прочность и крепкость структуры. В других областях ценятся свойства других марок — электропрочность, стойкость к поверхностным разрядам и прочее. Пример тому — картон электроизоляционный, применяется для электроизоляции основных и других элементов электроустановок, с рабочим напряжением до 1000В и высокими рабочими температурами.

Наладить поставки электрокартона для своего производства (в основном, для легкой промышленности) не так просто — нужно грамотно выбрать поставщика, выбрать и не ошибиться с маркой материала, ведь бывает картон китайский, а бывает и отечественного производства. Исходя из потребностей, выбирают соотношение цена-качество. Наглядный пример — картон для лекал (и не только), производимый в пос. Сураж (он также известен как суражский картон), имеет отличные технические показатели, может по праву использоваться в самых критичных отраслях, где важно качество материала. Его китайский аналог — менее качественный образец, вполне подходит для «ширпотреба», где цена превуалирует над качествами. В данной статье будем рассматривать только суражский картон, как отличный представитель этого семейства материалов. Ознакомиться с примерным прайсом на продукцию можно на этом примере.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *